• osa · 07.11.2011 22:33:00 · usuń ten komentarz!
 • "za cały miesiąc pracy nie zapłacili mi nawet tysiaka (takich osób jak ja było sporo)"

  pracowałam w lipcu ... i pracuje nadal, nie było i nie jest źle
 • B · 08.11.2011 18:07:27 · usuń ten komentarz!
 • "nie mieliśmy tak naprawdę możliwości sprawdzenia raportów z banku dotyczących tego ile wniosków zostało uruchomionych, "
  Kłamstwo...
  Być może Ty jako kierownik miałeś dostęp do tych raportów, ja jako szeregowa konsultantka nie. Pomyśl o tym, zanim zarzucisz komuś kłamstwo.


  Podtrzymuję ... oraz pomyślałem...
  Wielokrotnie gdy konsultant miał wątpliwości sprawdzaliśmy w raportach wniosek po wniosku powody odmowy, odrzucenia itp.
 • anonim · 08.11.2011 21:44:28 · usuń ten komentarz!
 • Komu jest dobrze niech siedzi,komu źle niech się zwolni.To proste i logiczne, a wszyscy będą zadowoleni.Ale pojawiające się codziennie w necie nowe ogłoszenia o pracę tej firmy są podejrzane i samo to powinno dać ludziom do myślenia co jest nie tak?Ludzie nie mają pracy jest bezrobocie, a firma ciągle szuka pracowników?dziwne ale życie też jest dziwne.Może firma się rozwija ale ilość wakatów na pewno ma ograniczoną chyba, że te anonse mają na celu zbieranie cv aby mieć w bazie zapas na przyszłość.
 • anonim · 10.11.2011 10:21:08 · usuń ten komentarz!
 • "Co do PIPu to nie wnikam ale skarbówka na pewno by się w papierach dopatrzyła czegoś nawet jeśli na konto przesyłają to słynne 500brutto, a resztę dają do ręki bo gdzieś w jakieś koszty firma musi to wliczyć musi być to jakoś wykazane." - o, może by to do skarbówki zgłosić, oni się nie pierdolą tak jak PIP
 • krzyś · 10.11.2011 11:42:50 · usuń ten komentarz!
 • jakie do ręki baranie... (500 podstawy + tyle ile wyrobisz premii) - podatki zus skłądki zdrowotne itd = przelana kwota netto na rachunek

  Głupich nie sieją
 • anonim · 10.11.2011 15:29:23 · usuń ten komentarz!
 • Właśnie, że sa debile jeśli cała kase ci na konto przelewają bo firmy które dają zaniżone umowy czyli np na umowie 1386brutto, a 2gie tyle do ręki to nie przelewają całości na konto tylko to co na piśmie, a reszte do łapy dają.A jak ci na konto przelewają to sami sobie bat na dupę kręcą w końcu 500 podstawy i to jest kwota główna do naliczenia podatku, a te prowizje to pikuś i za to właśnie fiskus może ich zniszczyć.
 • reklama
 • bajaderka · 11.11.2011 13:32:45 · usuń ten komentarz!
 • To teraz ja się wypowiem :)
  Firma oszukuje pracowników na każdym kroku! Słynna umowa na 1/3 etatu (przy której obowiązek jest pracować każdego dnia po min 6 godzin plus jedna sobota pracująca) to tylko wierzchołek góry lodowej. Do tego należy jeszcze wymienić:
  1. "Elastyczny grafik" - na rozmowach kwalifikacyjnych zapewniacie, a jakże, że grafik można dopasować do planu zajęć np. na studiach. Co do czego przyszło wielkie problemy są z tymi grafikami. Jeśli chce się przyjść chociażby na 10-tą a nie 9-tą rano to już są problemy i kwaśne miny pani kierownik U. Także grafik jest niesamowicie elastyczny!
  2. Wynagrodzenia - niestety prowizje nie są liczone od złożonego wniosku, lecz na ich wpływ ma tzw. "uruchamialność". Oczywiście nikt na oczy nie widzi danych wysłanych z banku, więc trudno powiedzieć, czy uruchamialność przez Telmon podana jest prawdziwa. Kolejna sprawa jest taka, że jeśli wniosek zostanie odrzucony przez bank (np. z powodu niewystarczającej zdolności kredytowej), to nasza uruchamialność jest obniżana, co jest czystym szaleństwem, bo skoro klient pojawia się w bazie, to chyba bank szacuje jego zdolność kredytową na wystarczającą, więc jaki my mamy na to wpływ?!
  3. Ciągłe zmiany regulaminu pracy - ostatnio firma wymyśliła hit! Dzienna skuteczność (czyli stosunek procentowy liczby złożonych wniosków do całkowitej liczby rozmów) musi być na poziomie min 8%. Rozumiem oczywiście motywy tej decyzji - są oczywiście pracownicy, których skuteczność jest po prostu notorycznie niska. Ale każdy może mieć chyba gorszy dzień prawda? Karą za skuteczność poniżej 8% jest odsłuch następnego dnia u osoby, która lepiej sprzedaje. CZYLI PRZYCHODZI SIĘ NA CAŁY DZIEŃ ZA DARMO. Na pewno podniesie to motywację pracownika, jeśli ten po prostu miał gorszy dzień, albo po prostu wpadały mu gorsze rozmowy. Efektem tego zarządzenia jest nie lepsza sprzedaż, ale oszustwa pracowników na zasadzie "zamiast zaznaczyć odmowę klienta, wrzucę go na jutro, to ktoś inny go dostanie"... Czyli można mieć niską skuteczność na przykład dlatego, że cały dzień odbieramy takie rozmowy... Genialne rozwiązanie!
  4. Zmiany regulaminu pracy nie pojawiają się w regulaminie pracy - każda zmiana regulaminu pracy lub regulaminu wynagrodzenia musi pojawić się w tych dokumentach. Nie może to być po prostu sytuacja, że kierownik wchodzi na salę i po prostu ogłasza takie zmiany! Musi być zachowany okres dwóch tygodni od wejścia w życie regulaminu pracy!
  "Regulamin pracy wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy. Oznacza to, że pracodawca po ustaleniu i ewentualnym uzgodnieniu treści regulaminu powinien w pierwszej kolejności umożliwić wszystkim pracownikom zapoznanie się z nim. "
  Natomiast w firmie Telmon takie zmiany następują z dnia na dzień...
  Kolejna rzecz:
  "Jeżeli jednak wprowadzane zmiany pogarszają warunki pracy lub płacy, konieczne będzie uzyskanie na nie zgody pracownika - bądź to w drodze porozumienia stron, bądź - wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy. W przypadku porozumienia pracownika i pracodawcy co do nowych warunków, zmiana regulaminu nastąpi najczęściej poprzez sporządzenie i podpisanie przez strony aneksu do umowy o pracę, w którym zawarte będą nowe postanowienia." - oczywiście nikt się nas o zdanie nie pytał, a wprowadzane zmiany pogarszają nasze warunki pracy i płacy...
 • bajaderka · 11.11.2011 13:54:28 · usuń ten komentarz!
 • Ach zapomniałam jeszcze o tym mylącym zapisie w regulaminie wynagrodzeń, że osobom pracującym powyżej 6 godzin dziennie należy się premia za nadgodziny. I ja pytam gdzie są te premie? Może już wliczone w te 500 zł brutto?
 • anonim · 11.11.2011 20:49:55 · usuń ten komentarz!
 • Och, widzę że od mojego odejścia z firmy same zmiany na gorsze... chyba jednak się cieszę, że już tam nie pracuję. :D

  PS. czy wciąż jeszcze działa tam pani kierowniczka Paulina R. alias Czarna Mamba? :D
 • xena · 12.11.2011 20:11:05 · usuń ten komentarz!
 • Firma krzak i tyle robią sobie co chcą i nie ma kto ich udupić w takim właśnie żyjemy państwie prawa gdzie prawo ma tylko kurwa i złodziej oraz firmy krzak.Cwaniaczki za dychę też robią co chcą zwłaszcza jak mają trochę grosza to stoją ponad prawem.A nasi politycy nic z tym nie robią bo są zbyt zajęci okradaniem obywateli i wysprzedawaniem dóbr narodowych.A wczorajsze zamieszki w stolicy nie popieram ale może się w końcu doczekamy i normalni obywatele pójdą na Wiejską z górą zgniłych jaj i pomidorów.A najlepiej ich wywieźć na taczkach z gnojem i im dać 1386brutto czy to 1500brutto co od stycznia ma być jestem ciekawa jak z tego wyżyją.Za swoje zasługi więcej im się nie należy.100% popieram hasło partii Racja "Kraju polan powstań z kolan".Czas powstać z kolan i pogonić tych co na nas żerują czyli polityków,klechów,pseudo prezesów firm krzak itp itd
 • anonim · 13.11.2011 17:28:13 · usuń ten komentarz!
 • powinni robić testy iq przed przyznaniem internetu
 • reklama
 • Maryla · 13.11.2011 19:32:15 · usuń ten komentarz!
 • Nie wiem, po co mieszać do dyskusji jakieś kwestie światopoglądowe (zwłaszcza, że piątkowa "zadyma" w Warszawie nie miała tak naprawdę podłoża politycznego czy ekonomicznego - po prostu grupie kibiców Legii nie spodobała się obecność TVN24 i zaatakowali wóz transmisyjny - wiadomo, jak kibice Legii "kochają" ITI).

  Na poprawę sytuacji w zakresie poszanowania prawa pracy nie liczyłabym zbytnio, póki w dyskursie publicznym dominują tak istotne kwestie jak spór o krzyż w gmachu sejmu, animozje między Kaczyńskim a Ziobrą, Tuskiem a Schetyną itp. No ale taki mamy dyskurs publiczny, na jaki zasługujemy i takie media, jaki target. Jak powiedział klasyk: "ciemny lud to kupi".

  Poza tym, jak niezbicie wynika z niniejszego wątku, są ludzie którym taka sytuacja w pełni odpowiada.

  Tyle dygresji...
 • xena · 13.11.2011 19:57:44 · usuń ten komentarz!
 • anonim · 13.11.2011 17:28:13 gwarantuje ci,moje iq jest wysokie bo sobie test robiłam mam też zaliczone kilka testów psychologicznych wszystko ze mną w porządku.Pisze co myśle wale prosto z mostu i tyle.
  Maryla właśnie wina leży po stronie światopoglądowym zwykłego Nowaka i po stronie polityki kraju i tego jak jest zarządzany nasi politycy pozwalają się panoszyć kapitalistom bo mają z tego nie wątpliwie boki jakby im się to nie opłacało to by porządek zrobili.A te całe boje o krzyż czy wewnętrzna wojna w PiSie mają wg mnie na celu odwrócić uwagę ludzi od pełzającej gospodarki.Ważne żeby o czymś media mówiła byle nie o bezrobociu czy nfz.Powinni zacząć mówić głośno ile ludzi popełniło samobójstwo przez takie rządy żeby uświadomić naród bo jak widać nie każdy zdaje sobie z tego sprawę albo udaje, że nie widzi problemu bo tak wygodnie.W Łodzi ilość samobójców jest podobno najwyższa w kraju i mnie to nie dziwi bo nasze miasto to straszne dno kulturalne oraz gospodarcze.Może się doczekam wyjść na ulice zwykłych ludzi, a nie kiboli i chuliganów.W Polsce powinna się zrobić 2ga Grecja żeby coś się poprawiło inaczej będziemy dalej zacofani 100lat za murzynami i traktowani jak chińczycy u siebie tyle, że polacy ryżem się nie zajadają i za miske ryżu robić nie będą.Ci co im odpowiada bycie białym murzynem to ich sprawa bez obrazy murzynów bo nic do nich nie mam.Ci co dają się tak wyzyskiwać tłumaczą się koniecznością utrzymania rodziny i domu ale ja się pytam czy za 1000zł da się utrzymać i opłacić-odp jest nie. To po jakiego ludzie tyracie za taką kasę i jesteście gośćmi we własnym domu.Zwolnijcie się masowo niech zaczną płacić godziwie albo niech zwiną interes krótka piłka oni się z pracownikiem nie cackają nie podoba się to sija odbijcie piłkę nie płacicie jak się należy to sija koniec z wyzyskiem.W tym kraju nie da się żyć.
 • Psycholog · 13.11.2011 21:04:11 · usuń ten komentarz!
 • Xena ma rację światopoglądy mają tu duże znaczenie.Jest jak jest w kraju i na świecie bo ludzie są przekonani o swojej bezsilności.Ich myślenie jest błędne są egoistami, a powinni mysleć też o innych.Żeby rynek się kręcił musi być popyt nie będzie popytu bez pieniędzy ludzie muszą mieć prace i dobrą płace aby móc kupować,proste prawo ekonomii, a pracodawcy o nim zapominają.Chcą sprzedawać swoje wyroby lub usługi ale nie myślą.Zwalniają masowo albo płacą głodowe pensję to ludzi nie stać na rozrzutność i kupowanie artykułów które nie są 1szej potrzeby np. wypasione kina domowe.Klasa robotnicza ma o sobie niskie mniemanie sami siebie nie doceniają to oni napędzają gospodarkę i generują PKB.Dają sobą pomiatać i doić się aż do bólu często fizycznego nie tylko psychicznego.
  Xena kimkolwiek jest moim zdaniem myśli bardzo racjonalnie i jest osobą jak najbardziej inteligentną,tylko inteligentni nie boją się swoich poglądów głosić publicznie nie boją się krytyki,obelg i poniżania ze strony tych myślących inaczej.Historia świata pokazuje jasno i wyraźnie,dzięki ludziom mającym inne zdanie od reszty społeczeństwa świat ma takie wynalazki i technologie jakie ma.Sokratesa otruto za jego poglądy, a dziś jest wielkim myślicielem.Kopernik też lekko nie miał,jego teoria zaprzeczała ogólnie obowiązującej teorii,a wielu było to nie na rękę ale on mimo to swojego zdania nie zmienił.
  Gdyby ludzie się nie butowali przeciwko ogólnie przyjętym teoriom i stereotypom to pewnie dalej byśmy mieszkali w jaskiniach,nie wynaleźli koła i aut oraz nie polecieli w kosmos.Takich ludzi jak Xena powinno być więcej, a jest ich zbyt mało lub boją się ujawniać.Wątek dotyczy firmy Telmon o której się nie wypowiem bo nie znam ale irytują mnie Ci co tak atakują Xene. Moim skromnym zdanie atakują ją ze względu na jej poglądy, a w 2giej kolejności bo neguje firmę.Jak widać są jeszcze ludzie którzy szczycą się swoim zdaniem i nie boją się o nim mówić głośno i publicznie w dzisiejszych czasach to rzadkość obowiązuje stereotyp "jak weszłeś między wrony to kracz jak one", a to jest złe destrukcyjne,niszczy jednostkę na korzyść ogółu.
  Nie podoba jej się to co się dzieje w kraju i na świecie,wysokie bezrobocie i brak poszanowania człowieka przez człowieka.Ludzie w pogoni za pieniędzmi i karierą zgubili swoje człowieczeństwo.Myślą tylko o sobie, dążą po trupach do celu.
 • sms · 26.11.2011 16:38:45 · usuń ten komentarz!
 • zdecydowanie odradzam telmonowo to firma krzok za freeee karzą robić, padło przez telefon sprzedawać !! szkoda czasu łąkową omijajcie szerokim łukiem
 • Dopisz swoją odpowiedź na forum. Możesz pisać anonimowo, nie musisz podawać swoich prawdziwych danych.
 • Imię lub pseudonim:
 • Nie wypełniaj jeśli chcesz wysłać odpowiedź anonimowo.
 • Twój e-mail:
 • Nie musisz go podawać, nie będzie publikowany.
 • Treść odpowiedzi: (dozwolone tagi to <b>pogrubienie</b> <i>pochylenie</i> <u>podkreślenie</u>)
 • Przed dodaniem odpowiedzi, sprawdź czy nie ma w niej błędu.
Copyright © 2007 - 2011 Praca do kitu |Kontakt|Bannery|RSS